Ozónovačom proti šíreniu COVID-19

Súčasné prepuknutie epidémie COVID-19 vyvolalo rastúci záujem o inovatívnu dezinfekčnú technológiu. Ukazuje sa, že práve v dnešnej dobe a aktuálnej situácii vo svete môže byť ozónová technológia tou správnou zbraňou na boj s pandémiou.

Sterilizácia ozónom sa v nemocniciach bežne používa na sanitáciu prístrojov a na výrazné zníženie alebo vylúčenie šírenia baktérií. Preto si treba položiť otázku: „Môže sterilizácia ozónom zabiť koronavírus, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19?“

Dezinfekcia ozónom

Ozón tento typ vírusu ničí prerážaním vonkajšieho obalu do jadra, čo vedie k poškodeniu vírusovej RNA. Ozón môže tiež poškodiť vonkajší obal vírusu v procese nazývanom oxidácia. Zjednodušene povedané, vystavenie koronavírusom dostatočnej dávke ozónu môže mať za následok ich 99% poškodenie alebo zničenie. Ozón ničí tak patogénne mikroorganizmy účinnejšie. Plyn preniká do celého priestoru a všetkých pórov čím dosahuje najvyšší stupeň dezinfekcie. Generátory ozónu sú schopné vyrábať ozón z normálneho vzduchu a bežne sa používajú ako dezinfekčné prostriedky na miestnosti.  

Komplexná a účinná likvidácia:

  • vírusy
  • baktérie
  • plesne a huby
  • roztoče
  • alergény

Neviete ako si vybrať vhodný generátor ozónu?  Prečítajte si viac v článku Ako si vybrať generátor ozónu.