Ozónoterapia ako účinná liečba

Hovoríte si, že ste nikdy nepočuli o terapii ozónom? Ozónoterapia je u mnohých neznámy pojem, no najmä v západnom svete je obrovským hitom, ktorý žnie úspechy. Priekopníkmi v tejto oblasti sú Taliani a Španieli. Ozónová terapia, niekedy nazývaná „ozonoterapia“, je dlhodobý liečebný postup, pri ktorom sa na podporu terapeutického účinku v tele podáva reaktívna forma kyslíka, ozónu alebo O3. Ozón bol objavený v polovici 19. storočia ako molekula pozostávajúca z troch atómov kyslíka v dynamicky nestabilnej štruktúre v dôsledku prítomnosti mezomérnych stavov. 

 

Prečo práve ozón?

Terapia ozónom sa využíva a intenzívne študuje už viac ako storočie. Jej účinky sú dokázané, konzistentné, bezpečné a s minimálnymi a preventívnymi vedľajšími účinkami. Plyn ozónu pri kontakte s telom reaguje s nenasýtenými mastnými kyselinami a premieňa ich na oxonidy a neskôr na peroxidy, ktoré spôsobujú terapeutické chemické zmeny. Môže tiež pomôcť zabrániť infekcii rán. Podľa výskumu Trusted Source z roku 2018, keď ozón prichádza do styku s telesnými tekutinami, výsledné reakcie tvoria viac bielkovín a červených krviniek. Zvyšuje sa tým prísun kyslíka vo vašom tele. 

 

Ozónoterapia je bezpečná a efektívna terapia, ktorá je taktie pre mnoho ľudí výhodnejšia po finančnej stránke aj po zdravotnej stránke, ako klasická chirurgická operácia, vykonaná na operačnej sále.Aké sú benefity terapie ozónom?

  • protinádorové účinky a protizápalové účinky
  • dezinfekčné účinky v podobe likvidácie vírusov, plesní a baktérií
  • podporuje imunitný systém
  • zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a zlepšuje prekrvenie tkanív
  • používa sa na utíšenie bolesti rôzneho pôvodu

Neviete ako si vybrať vhodný generátor ozónu, prečítajte si Ako si vybrať generátor ozónu.