Ozón ako nepriateľ alergénov

Sila ozónu likviduje baktérie, vírusy, plesne a výnimkou nie sú ani alergény. Alergén je väčšinou bielkovinová  látka, ktorá v organizme vyvoláva alergickú reakciu.  Samotná alergia  je spôsobená nadmernou reakciou imunitného systému organizmu na látky - alergény, ktoré sú vo väčšine prípadov neškodné.  Tento obranný mechanizmus, ktorým sa organizmus snaží zabrániť kontaktu s alergénmi (opuch, zúženie dýchacích ciest a pod.) alebo ich úplne odstrániť z tela (kašeľ, hlieny a pod.) tvorí príznaky alergie .

Bežné spúšťače respiračných alergických ochorení zahŕňajú pele, plesne, chlpy či perie zvierat, roztoče a prach. Kontakt s alergénmi spôsobuje rôzne reakcie ako napríklad zápal horných dýchacích ciest, zápal spojiviek, ktorý sa prejavuje svrbením očí a nadmerným slzením a zápal dolných dýchacích ciest tzv. alergická astma.

Alergény sú prítomné v ovzduší, tým sťažujú priebeh alergií a môžu celkovo znehodnotiť kvalitu života. Preto čistenie a dezinfekcia ozónom je perfektné riešenie, pretože čistý vzduch bez prítomnosti alergénov skvalitňuje život osobám s alergickým ochorením.

Alergény v domácnosti:

• plesne

• roztoče

• chlpy zvierat

• peľ

Predstavujú bežné spúšťače alergických reakcií a vďaka ozónu, ktorý prenikne do pórov rôznych materiálov (steny, koberce, nábytok, matrace, textílie  a pod.) úspešne dezinfikuje a vytvára zdravé podmienky pre život.

 

Ďalším ohniskom alergénov sú koberce, matrace, rôzne bytové textílie ako závesy či záclony. Najvhodnejším riešením pre alergikov bolo ich odstránenie alebo výmena za nové. Dezinfekcia ozónom sa stala nenáročným a ekonomicky dostupným riešením pre osoby s alergickým ochorením. Sila ozónu prenikne do pórov a následne zničí roztoče nachádzajúce sa v textíliách. 

Ozón je najlepšou a najúčinnejšou voľbou dezinfekcie nie len pre ľudí s alergickým ochorením. Dýchať čistý a čerstvý vzduch je vzácnosť. Väčšina populácie sveta dýcha znečistený vzduch a iba slabé percento ľudí, môže povedať, že dýcha čistý vzduch. Čistenie ozónom je teda ideálnym nástrojom ako vytvoriť zdravé prostredie nie len v domácnostiach.

Neviete ako si vybrať vhodný generátor ozónu? Prečítajte si viac v článku  Ako si vybrať generátor ozónu.